Já, hasička a další čtení o povoláních

Zrovna čtu knížku Já, hasička. Hlavní postava Linda pracuje na tísňové lince, a je prvním člověkem, kterému se dovoláte v případě nouze.

Napadlo mě, že by nebylo špatné zmínit i další díla věnující se různým zaměstnáním. Člověk si aspoň rozšíří obzory bez toho, aby jednotlivé práce vyzkoušel na vlastní kůži 🙂

Já, hasička podrobně: Cesta autorky k hasičům, popis dvanáctihodinové směny, a vybrané příběhy z tísňové linky. Fajn oddychovka, která může nalákat budoucí hasiče.

Letuška z economy, Petra Jirglová: Snad každá druhá holka v dětství snila o kariéře letušky (nebyla jsem výjimkou). Zajímá vás, jaké to je být všudezdejší? Z kolika národností může být složená posádka? A co letušky dělají v cílových destinacích? Tak vzhůru do čtení!

Dovolená očima delegátky, Jitka Herzánová: Pobyt v Řecku z pohledu české delegátky s pružnou pracovní dobou, milými i nevrlými klienty, a s nečekanými situacemi, které jí chystá její zaměstnavatel; cestovní kancelář.

Můj tajný život, Lucie Hříšná: Zpověď luxusní společnice, která miluje cestování, krajkové prádlo a společnost po boku šarmantních mužů. Dobře se to čte, ale žádné veledílo nečekejte.

Další tipy: Nebe nad Jemenem, Bude to bolet, doktore?, Autismus a Chardonnay, Slečna pokladní, Deník holky z lékarny, Deset let se ségrou, Deník kastelána

Další tipy na podobné knihy uvítám v komentářích 🙂

Náhled: canva.com

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.