Knižní houpačka 2021

kniha

Osobní shrnutí čtenářského roku. Letos už potřetí. V roce s dvacet jedničkou jsem do dnešního dne přečetla 71 knížek. Začneme výběrem toho nejlepšího 🙂 U každé knížky zdůvodním, proč se mi tak líbila.

Autismus a Chardonnay 2, Martin Selner:

  • Protože oceňuju laskavý humor autora + nic milejšího pravděpodobně dost dlouho nepřečtete

Eleanor se má vážně skvěle, Gail Honeymanová:

  • Protože se mi moc líbila rozpracovaná psychologie hlavní postavy; podivínské Eleanor. Román získal několik prestižních knižních cen, vůbec se tomu nedivím. Je sakra čtivý a přináší poselství „nesuď knihu podle obalu“. Stále čekám na filmové zpracování, které ne a ne přijít 🙁

Matěj maluje mapy, Michaela Hošková:

  • Protože se jedná o skutečný příběh napsaný s velkou dávkou upřímnosti. Chytne vás za srdce a nepustí. Celé rodině velmi fandím.

Majonéza k snídani, Markéta Lukášková:

  • Protože si při čtení projdete celou škálou emocí, příběh působí reálně a je dost čtivý.

Zmínit musím i skvělou YA Muffin a čaj od Theo Addaira. Sladký, milý a dojemný příběh o lásce mezi dvěma spolužáky.

Příště si dáme knihy z druhé strany spektra. Nechci psát nejhorší, protože to není pravda. Jsou to prostě knížky, které mi moc nesedly, nebo jsem od nich očekávala víc.

Předchozí čtenářské shrnutí najdete tady.

Související články

3 komentáře

  1. Teda, to jsi toho přečetla tolik? Wau. Já mám čtení tak ráda, ale letos jsem se k němu téměř vůbec nedostala, nějak pořád není čas. Doufám, že příští rok už se to zlepší..

    Myslím, že žádnou z tvého seznamu neznám, ani nevím, co bych sama vybrala, zřejmě podle obálky, zajímavé se mi zdají všechny!

  2. První zmiňovaný Martin Selner zaujal z tvého výběru nejvíce. Podobných „laskavých“ knih je někdy třeba jako sůl, zvlášť když dokončím nějakou náročnou smutnou knihu a potřebuji si psychicky odpočinout. Díky za tip.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.