5 knih s LGBT tematikou, které mě bavilo číst

Kompilace vybraných děl na duhové téma z posledních let. Velké lásky, silné příběhy, a pořádné dojáky.

  1. Muffin a čaj; Moc hezky napsaný příběh o lásce mezi dvěma kluky, kteří jsou rozdílní jako den a noc. Přesto se skvěle doplňují.
  2. Můj brácha se jmenuje Jessica; Když je ti 13 a víš, že se tak úplně necítíš ve svém těle. Citlivě psaný transgender příběh.
  3. Srdcerváči; Viděli jste už stejnojmenný seriál? Ne? Tak to koukejte změnit! Komiksová bomba posledních let za to rozhodně stojí. Moc dobře zpracovaný grafický román o lásce mezi dvěma kluky, kteří si k sobě hledají cestu. Milé počtení, které zfouknete za večer + vám vykouzlí úsměv na tváři.
  4. Všechny barvy duhy; Jedenáct českých autorů YA píšících na duhové téma. Nechybí transgender motiv, stírání společenských nálepek, coming outy a taky asexualita. Musím ocenit celkové zpracování díla.
  5. Pražská buzna; Deník pražského gaye, který urazí cestu od lamače mužských srdcí, až po krizi středního věku. Vtipné, otevřené a zábavné čtení.

Související články

1 komentář

  1. Bože, Heartstopper je jedna z nejkrásnějších romancí, jaké jsem kdy ve filmu viděla! Když ho lidem doporučuju (ovšem z nějakého důvodu mám problém s českým překladem, Srdcerváči mi zní hrozně agresivně), tak mi docházejí zdrobněliny. Jestli existuje ztělesnění žánru feel-good, tak tady. Naprosto okouzlující nádhera 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.