Knižní houpačka 2020

ffff

Většina blogů teď jede vánoční články. Nebojte, i tady časem aspoň jeden přidám. Dneska se chci ale věnovat něčemu jinému, a sice mému oblíbenému tématu; knížkám. Stejně jako minulý rok i letos vyberu za mě ty největší pecky a propadáky, co se mi dostaly pod ruku. Do obou kategorií chci vybrat hlavně neotřepané kousky, protože možná (naivně) věřím, že někoho z vás můj čtenářský výběr inspiruje a knížky si vybíráte podle něj. Jestli to tak je, budu ráda, když mi o tom dáte vědět 😊

Začnu tou lepší kategorií, kousky o kterých si myslím, že jsou zajímavé a stojí za to je přečíst (na blogu ještě nebyly zmíněné):

ZAHRADNÍKOVÁ, Markéta. Postel, hospoda, kostel: Soubor řízeného rozhovoru o životě římskokatolického kněze Zbigniewa Czendlika působícího na Římskokatolické farnosti v Lanškrouně. Knížky, které nabízí moderní a možná trochu netradiční pohled na hluboce věřící lidi mě baví a pan Czendlik působí hodně sympaticky a lidsky. Autorka se kromě soukromí zaměřuje i na obecné otázky ohledně mezilidských vztahů, života a víry z pohledu tohoto zajímavého muže.

Photo by Nick Fewings on Unsplash

NOVÁK, Petr. Travel Bible: Praktický průvodce o cestování za málo peněz doplněný o tipy, poznatky a zkušenosti velkých cestovatelů. Škoda jen, že některé uvedené web odkazy už nejsou aktivní, papír prostě zastarává hrozně rychle, dobu nezastavíš. Doporučuju hlavně pro začínající cestovatele, které čeká dobrodružství jejich života. Věřím, že vám knížka pomůže a zodpoví vaše otázky.

ŠŤASTNÁ, Barbora. Láska pro samouky: Román o ženě lehce nad čtyřicet, které se rozpadne dlouholeté manželství. Tím se dostává do série nových situací, poznává sama sebe a vrhá se do víru single života. Průvodce na single cestě jí dělají dvě kamarádky, dvě dcery, otravná youtuberka, hippie matka a pár týpků. Ze všech musím vypíchnout mladého feministu a starého rockera, co rád kávičku. Vtipné, svižné, dlouhé tak akorát. Knížky autorky mám moc ráda.

Kromě zmíněných se mi letos ještě dost líbily následující tituly: O osudovém vlivu Davida Bowie na holky, Všichni lžou, Příběh Služebnice, Muž jménem Ove, Ten, kdo stojí v koutě, Jak drahé je zdarma a Malý pražský erotikon.

Výběr z minulého roku najdete tady.

Propadáky si nechám do dalšího článku, aby tento nebyl moc dlouhý. Přece jenom jsem do dnešního dne přečetla letos 67 knížek 🙂

Náhled: Canva.com

Související články

3 komentáře

  1. Travel Bible se mi hodně líbila, dokonce jsem o ní zkraje roku psala samostatný článek. Spoustu „travel hacks“ už jsem znala, ale mnoho bylo nového i pro mě. Líbilo se mi, jak je knížka přehledně uspořádaná, vše shrnuté na jednom místě.

    1. Jj, tvůj článek si moc dobře pamatuju a byl super 🙂 Myslím, že tahle knížka je vhodná jak pro začínající cestovatele, tak i pro pokročilejší. Zaujalo mě v ní spoustu věcí, třeba i ten seznam, kde bylo napsané, co je dobré si zabalit na cestu a jak před cestou vyřešit praktické záležitosti.

      1. Děkuji! Od tebe mě to velmi potěšilo. 🙂

        Plně souhlasím. Za mě byly nejzajímavější části o digitálním nomádství a nákupu letenek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.